Szacowanie strat w uprawach rolnych spowodowane suszą

Uwaga !!!

Warunki klimatyczne spowodowały zagrożenie suszą we wszystkich gminach województwa warmińsko – mazurskiego.

W związku z wytycznymi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 29 maja 2018 r. dla Komisji powołanych przez Wojewodę, dotyczących szacowania strat w rolnictwie, szkody powstałe w wyniku suszy można szacować wyłącznie, gdy na danym terenie, zgodnie z Klimatycznym Bilansem Wodnym wystąpiła susza, a w przypadku gdy dla danej rośliny, w tym łąk i pastwisk nie jest prowadzony monitoring suszy, szkody można szacować, jeżeli monitoring potwierdza wystąpienie suszy w uprawach o analogicznych wymaganiach wodnych.

Procedury szacowania szkód oraz obowiązujące wzory wniosku rolnika do urzędu gminy/miasta
o oszacowanie szkód umieszczone są na stronie internetowej Warmińsko – mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, pod adresem:

Spotkanie Burmistrza z przedsiębiorcami

XII zawody strzeleckie samorządowców o PUCHAR STAROSTY GIŻYCKIEGO

Obchody Święta Niepodległości w Rynie

Święto Niepodległości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rynie

Szkolny Festiwal Biegowy - 16 października 2019 r.