Święto Niepodległości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rynie

08.11.2019

8 listopada 2019 r. z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przygotowali występy upamiętniające to uroczyste Święto.

Najmłodsi uczniowie – przedszkolacy, przygotowali występ, na którym pięknie recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali piosenki. Po występie w Przedszkolu, na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie zaprezentowali przygotowane z tej okazji występy artystyczne. Wśród gości biorących udział w tej uroczystości znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Sekretarz Gminy Ryn, Dyrektor MGOPS, Dyrektor RPEKiT, Przewodniczące Rad Rodziców, Radni Rady Miejskiej w Rynie, Proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Rynie oraz zgromadzeni rodzice. Podczas uroczystości uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze, dzieci z przedszkola zatańczyły taniec „Krakowiak”, uczniowie szkoły zaprezentowali taniec "Polonez".

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rynie włączył się także w ogólnopolską akcję upamiętniającą obchody Święta Niepodległości w ramach której o godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni na apelu odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

Uroczystość zakończyła się podziękowaniami dla nauczycieli biorących udział w przygotowaniach tej niezwykłej lekcji „żywej” historii oraz dla uczniów za ogromne zaangażowanie i włożoną pracę w przygotowanie obchodów Święta Niepodległości.

Jasełka i wspólne kolędowanie w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rynie

Uroczystość przekazania nowego samochodu pożarniczego dla OSP Ryn